Policjanci ze Świdnika zatrzymali trzech mężczyzn, z których jeden dokonał kradzieży trzech rowerów górskich o łącznej wartości 2500zł, natomiast dwaj pozostali pomogli w ich zbyciu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Wszyscy przyznali się do popełnienia czynów. O dalszym ich losie zadecyduje sąd.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego realizując ustalenia operacyjne ustalili kto stoi za kradzieżą trzech rowerów skradzionych we wrześniu br. z klatek schodowych oraz z piwnicy w bloku na terenie Świdnika. Okazało się, że sprawcą jest 30-letni mieszkaniec Świdnika uprzednio karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna po kradzieży przekazywał rowery swoim znajomym tj. 30 i 28 –latkowi, a ci wstawiali je do lombardu.

Sprawca kradzieży usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd, który biorąc pod uwagę wcześniejszą jego karalność może zwiększyć mu ustawowe zagrożenie kary.

Dwaj pozostali mężczyźni przyznali się do pomocnictwa w zbyciu kradzionych rzeczy, jak również do niekorzystanego rozporządzania mieniem przez lombard, do których wstawili rowery wprowadzając pracownika w błąd co do własności przedmiotów. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876