W miniony weekend policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę prowadzącego samochód pod wpływem alkoholu. Tym razem w ręce stróżów prawa wpadł 17-latek.

W sobotnią noc, kilka minut po północy, uwagę patrolu policji z Urszulina zwrócił pojazd marki VW Golf. Kierujący poruszał się w m. Dubeczno samochodem, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Policjanci przystąpili do kontroli drogowej.

Podczas rozpoczęcia czynności służbowych okazało się, że miejsce kierowcy jest puste, natomiast z tyłu pojazdu siedzi 17-latek, a obok niego znajdują się kluczyki do samochodu.

Jak się okazało, nastolatek wziął samochód mamy bez jej wiedzy i zgody, pomimo tego, że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto młody mieszkaniec gm. Hańsk, co wykazało badanie alkomatem, miał w organizmie ok. 1,7 promila alkoholu.

Po zakończonej interwencji 17-latek trafił pod opiekę dorosłych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz kara finansowa. 17-latek poniesie też konsekwencje jazdy bez uprawnień.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876