Piłkarki nożne Górnika Łęczna w środowy wieczór wywalczyły awans do 1/16 finału UEFA Women’s Champions League. Mistrzynie Polski z Łęcznej pokonały 2:1 Cypryjski zespół Apollon Limassol FC awansując do fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Jeszcze na 10 minut przed końcem spotkania w 2. rundzie kwalifikacji Zielono-Czarne przegrywały na stadionie w Łęcznej 0:1. Jednak determinacja i wola walki pozwoliły im przed ostatnim gwizdkiem sędziego dwukrotnie strzelić bramki rywalkom, kończąc zwycięsko pojedynek decydujący o awansie. Gole zdobyły Ewelina Kamczyk oraz Emilia Zdunek.

To było trzecie podejście piłkarek Górnika Łęczna do gry wśród 32 najlepszych piłkarskich drużyn kobiecych w Europie. Tym razem udane.

Z kim zagrają łęcznianki dowiemy się po losowaniu o godzinie 12:00 w dniu 24 listopada. Dalsze rozgrywki będą odbywały się w formule dwumeczu. Dlatego do Łęcznej mogą trafić zawodniczki takich drużyn jak Olimpique Lyon, FC Barcelona, PSG, Bayern Monachium, Juventus FC.

Pierwsze mecze zaplanowano na 8 i 9 grudnia, a rewanże na 15 i 16 grudnia. Dobrze by było, aby na trybunach mogła być chociaż garstka kibiców, zajmujących nawet tylko 1/4 miejsc. To byłaby niesamowita gratka dla miejscowych fanów piłki nożnej.

 

Łęczna 20 listopada 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.