W poniedziałek rezygnację z zajmowanego trenerskiego stanowiska złożył trener Piotr Mazurkiewicz. Klub opuszcza także jego dotychczasowy asystent, Janusz Dec.

Piotr Mazurkiewicz prowadził kobiecą drużynę od 2014 roku, z krótką przerwą w sezonie 2018/2019. Był głównym autorem największych sukcesów zielono-czarnych: trzykrotnie sięgnął z klubem po mistrzostwo Polski, dwukrotnie po Puchar Polski. Zdobył także dwa srebrne i jeden brązowy medal Ekstraligi.

Dymisja związana jest z ostatnimi porażkami łęczyńskich zawodniczek. Na Facebooku Górnika Łęczna pojawiły się podziękowania zarządu i zawodniczek GKS Górnik Łęczna dla P. Mazurkiewicza i J. Deca za wykonaną pracę, osiągnięcia oraz wkład, jaki włożyli w budowanie i rozwój piłki kobiecej w województwie lubelskim.

Tymczasowo pierwszy zespół przejął duet trenerski Natasza Górnicka - Patryk Błaziak. Jednocześnie klub jest w trakcie poszukiwania nowego szkoleniowca.

Łęczna 30 marca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.