W Budapeszcie we wrześniu odbyły się zawody o Puchar Świata w kickboxingu we wszystkich kategoriach wiekowych. W szranki stanęły drużyny z 45 państw, których reprezentanci zgłosili się do ponad 3000 startów indywidualnych.

W przeciwieństwie do mistrzostw świata i kontynentów w turnieju tym obok reprezentacji narodowych mogą brać udział drużyny klubowe. Ekipa Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan złożona z zawodników sekcji Świdnik i Łęczna przywiozła z Węgier sześć medali.

Puchar Świata wywalczył Jan Hawrysz w kategorii pointfighting kadetów młodszych do 42 kg (zielone pasy), pokonując w finale klubowego kolegę Igora Głowienkę. Dodatkowo Jan Hawrysz po raz drugi stanął na podium w tej samej kategorii wagowej, ale w kategorii elity (bez podziału na stopnie zaawansowania), wygrywając dwa pojedynki.

Brązowy medal w kategorii pointfighting kadetów młodszych powyżej 42 kg (zielone pasy) przypadł w udziale Jakubowi Ślązakowi. W walkach light-contact kadetów młodszych -69 kg trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Paweł Wilczopolski, zaś wśród seniorek plus 70 kg druga była Adrianna Skowrytko.

Warto dodać, że w kilku przypadkach reprezentanci LKSW Dan nieznacznie przegrali walki ćwierćfinałowe. Tuż przed podium rywalizację w kolejnych kategoriach zakończyli Kacper Głowienka, Kacper Kuraś, Jakub Ślązak i Paweł Wilczopolski w pointfighting oraz Jan Hawrysz w light-contact.