Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 31-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat. Policjanci zatrzymali go ponieważ na jednej z ulic w Łęcznej nie zastosował się do znaku "STOP".

Wczoraj przed godziną 23:00 łęczyńscy policjanci podczas patrolu zauważyli pojazd marki Volkswagen Passat. Kierujący tym autem wyjeżdżał z dużą prędkością z ulicy Wiklinowej i nie zastosował się do znaku "STOP". Policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Za kierownicą pojazdu siedział 31-letni mieszkaniec Łęcznej. Razem z nim podróżował jego rówieśnik.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego wyszło na jaw, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

 

Planowany przez rząd nowy podatek od mediów ma dotyczyć m.in. portali internetowych, mediów tradycyjnych oraz firm, które w swojej ofercie mają zewnętrzne nośniki reklam. Ma to być tzw. Składka z tytułu reklamy. Pozyskane w ten sposób pieniądze rząd zamierza przeznaczyć na Narodowy Fundusz Zdrowia, Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków i powstający fundusz wsparcia kultury w obszarze mediów (Pozwoli to rządowi dofinansowywać popierające PiS media za pieniądze od wszystkich mediów, czyli pogłębiać nierówne traktowanie podmiotów gospodarczych – nota bene niezgodne z prawem).

Łęczna 11 lutego 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.