Do półfinału programu „Mam Talent” dostał się zespół „Moow mi Janek”, w którym gitarzystą jest pochodzący z Łęcznej Jakub Stasikowski. W sobotę 24 listopada o godz. 20 będzie można zobaczyć cały zespół w telewizji TVN.

Zespół powstał w ubiegłym roku. Po raz pierwszy wystąpili wspólnie na koncercie dyplomowym Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie Janek kończył swoje studia licencjackie. Od tamtego momentu pracują nad autorskim materiałem. Sam zespół jest z Lublina, choć jego członkowie pochodzą z różnych miejscowości. To piątka przyjaciół, których połączyła wspólna muzyczna pasja. Występują w składzie: Janek – lat 24, Kock, wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów; Jakub – lat 23, Łęczna, gitarzysta, kompozytor; Jarek – lat 29, pierwszy zespół współtworzył już w wieku 6 lat, gra na gitarze basowej i kontrabasie; Paweł – lat 23, Łosice, pianista, kompozytor, autor tekstów, producent Moow Mi Janek; Daniel – lat 26, Lublin, z zawodu muzyk i nauczyciel perkusji.

Oczarowali publiczność i jury telewizyjnego talent show. Brawurowym występem wywalczyli sobie miejsce w szczęśliwej „40” programu „Mam Talent”. Chcielibyśmy dzisiaj opowiedzieć pewną historię – powiedział do jurorów „Mam Talent” 24-letni Janek Obroślak, lider zespołu i chwycił za swoją gitarę akustyczną. Wtedy piątka muzyków zagrała nastrojową piosenkę „Widzę Cię znów” w stylistyce kojarzonej z popularnym Edem Sheeranem. I zachwycili jurorów.

Łęczna 8 listopada

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.