W maju 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie odbył się po raz 19. przegląd teatrzyków dziecięcych. Organizatorami były przedszkola w Puchaczowie i Milejowie.

Celem przedsięwzięcia było rozwijanie umiejętności artystycznych dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie twórczej aktywności, wyobraźni i wrażliwości, pogłębianie edukacji teatralnej dzieci, stworzenie możliwości prezentacji dorobku teatralnego, dbałość o kulturę słowa, ukazanie piękna literatury bajkowej, rozładowanie negatywnych emocji – agresji, kształcenie umiejętności pracy zespołowej najmłodszych, integracja społeczności przedszkolnej i lokalnej, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń.

W przeglądzie wzięło udział 8 grup teatralnych z terenu powiatu łęczyńskiego: Przedszkole Publiczne nr 3 w Łęcznej, Przedszkole Samorządowe w Milejowie, Przedszkole Samorządowe w Cycowie, Przedszkole Niepubliczne „ Mali Odkrywcy” w Łęcznej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nadrybiu, Przedszkole w Spiczynie i Przedszkole w Puchaczowie.

Po wspaniałych występach młodych adeptów sztuki teatralnych dzieci zostały nagrodzone rzęsistymi brawami przez publiczność oraz upominkami i dyplomami. Patronatem honorowym objęli przegląd Starostwo Powiatowe w Łęcznej, wójt gminy Puchaczów i wójt gminy Milejów.

Łęczna 23 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.