W tym roku po raz XII Wzgórze Zamkowe w Zawieprzycach stało się miejscem tradycyjnej już „Majówki w Zawieprzycach – Czas Sztukmistrzów” organizowanej przez gminę Spiczyn, Gminne Centrum Kultury w Ziókowie, Gminną Bibliotekę Publiczną w Spiczynie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, lubelskie „Smakuj Życie” oraz koła gospodyń wiejskich (KGW „Zawieprzyce-Kolonia, KGW „Stoczek”, KGW „Radzic Nowy”, KGW „Ludwiczanka”).

W tym roku organizatorzy chcieli, aby motywem przewodnim były pokazy sztukmistrzów cyrkowych. Zarówno sławny „Człowiek siano”, jak i przedstawiciele Fundacji Sztukmistrzów z Lublina wchodzili w interakcję z publicznością, pokazując niesamowite sztuczki iluzjonistyczne i przezabawne spektakle kuglarskie. Każdy, kto przybył na majówkę mógł sprawdzić się w żonglerce różnymi przedmiotami, akrobatyce, czy chodzeniu po taśmach – okazało się to atrakcją nie tylko dla najmłodszych, ale również wielu dorosłych próbowało swoich sił podczas prowadzonych warsztatów.

Niedzielne popołudnie rozpoczęło się występami lokalnych artystów KGW z gminy Jastków – Wiktorii Sawickiej, Stefana Zdunek, Antoniego Matyjaszczyka, Joanny Dębała, Wiktorii Wójcik, czy Zespołu „4 Roses” pod kierownictwem Pauliny Mazurek. Wspaniały występ taneczny zaprezentowała również formacja „Movers Union” pod kierunkiem Konrada Wolskiego.

Nie zabrakło również konkursu kulinarnego, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ilość przygotowanych potraw oraz ich różnorodność postawiły komisję konkursową przed trudnym zadaniem, którego celem było wyłonienie laureatów. Tegoroczną nowością był konkurs fotograficzny pod patronatem wójt gminy Spiczyn „Moja Mała Ojczyzna w obiektywie”.

Wieczorem zgromadzeni na „Majówce w Zawieprzycach – Czas Sztukmistrzów” mogli bawić się podczas koncertów zespołu Rompey, zespołu 4Roses oraz gwiazdy wieczoru, zespołu Łobuzy. Zwieńczeniem całego wydarzenia był pokaz laserów oraz zabawa z zespołem Lawa.

Po raz kolejny mała gmina Spiczyn pokazała, że potrafi zaproponować ciekawą formę spędzania wolnego czasu, o wiele lepszą niż może zaproponować na przykład Centrum Kultury w powiatowej Łęcznej.

Łęczna 23 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.