W szkole w Januszówce odbył się I Powiatowy Konkurs - Kolędy i Pastorałki. Honorowy patronat nad uroczystością objął starosta łęczyński Krzysztof Niewiadomski. Do wspólnego kolędowania zgłosiło się 32 uczniów z powiatu łęczyńskiego.

W kategorii wokal - klasy I-IV: I miejsce ex aequo Wiktoria Sawicka Szkoła Podstawowa w Zezulinie i Helena Smyl Szkoła Podstawowa w Zezulinie, II miejsce Stefan Zdunek Szkoła Podstawowa w Zawieprzycach, III miejsce Karolina Nawrocka, Szkoła Podstawowa w Ludwinie.

W kategorii wokal - klasy V-VIII: I miejsce Milena Dyszewska Szkoła Podstawowa w Świerszczowie, II miejsce ex aequo Julia Rodzik Szkoła Podstawowa w Januszówce i Oliwia Sermanowicz Szkoła Podstawowa w Puchaczowie, III miejsce ex aequo Julia Smyk Szkoła Podstawowa w Ludwinie i Martyna Wąsik Szkoła Podstawowa w Ludwinie.

W kategorii instrumentalistów - klasy V-VIII: I miejsce - Olga Słomka Szkoła Podstawowa w Jawidzu, II miejsce - Diana Kuchciak Szkoła Podstawowa w Charlężu, III miejsce - Szymon Gołębiowski i Seweryn Kołtunik Szkoła Podstawowa w Puchaczowie.

Łęczna 22 grudnia 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.