Po raz szósty dom mediowy Wavemaker zbadał sympatie i antypatie użytkowników płatnej i bezpłatnej telewizji. Wyniki badania „Projekt Cyfrowizja VI” opublikował portal Wirtualne Media.

Wnioski płynące z deklaracji telewidzów są jasne i wyraźnie pokazują jakiej telewizji nie lubią najbardziej. Okazuje się, że odbiorcy najchętniej zastąpiliby innymi kanałami właśnie kanały „publicznego” nadawcy. Konkretnie użytkownicy multipleksu wymieniliby aż sześć kanałów TVP, z TVP Info na czele. Z informacyjnego kanału telewizji „publicznej” zrezygnowałoby 14 proc. widzów, a w tym rankingu antypatii widzów TVP Info przegrywa tylko z Telewizją Trwam. Ze stacji Tadeusza Rydzyka zrezygnowałoby aż 30 proc. odbiorców. Gdyby tylko mogło.

Są to najgorsze dla (publicznego) nadawcy wyniki w historii badania Projekt Cyfrowizja, dowodzą powiększania się negatywnego elektoratu nadawcy” - podkreślają autorzy badania z Wavemaker. O coraz gorszej ocenie Telewizji Polskiej przez widzów świadczą też inne dane.

Zarówno telewizyjna Jedynka, jak i Dwójka spadły w rankingu najlepiej ocenianych stacji i są daleko nie tylko od podium, ale i pierwszej dziesiątki. Spośród 32 dostępnych w ramach telewizji naziemnej kanałów TVP1 zajmuje 24-tą pozycję, a TVP2 18-tą. Najlepiej oceniany przez widzów jest Polsat, a pozycję wicelidera zajmuje TVN. Na trzecim miejscu jest TVN7.

Łęczna 31 lipca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.