We wtorek 16 maja o godzinie 18 Górnik Łęczna podejmie na Arenie Lublin Cracovię. To będzie ciężki sprawdzian. Zawodnicy trenera Franciszka Smudy po 33 kolejkach zajmują w grupie spadkowej z 18 pkt przedostatnie, siódme miejsce, oznaczające jak na razie spadek do I ligi. Cracovia jest na miejscu trzecim i ma na koncie 21 punktów.

Zielono-czarni bardzo dobrze rozpoczęli zmagania w końcowej rundzie i na jej inaugurację pokonali we Wrocławiu Śląsk 2:0. Później przyszły dwie porażki. Najpierw w dramatycznych okolicznościach po raz drugi w tym sezonie ulegli Wiśle Płock 2:3. W miniony piątek na wyjeździe okazali się słabsi od Arki Gdynia przegrywając 0:1.

Obciążeniem dla Górnika Łęczna jest nie tylko wysoka stawka spotkania ale również gnębiące zespół problemy kadrowe. Przede wszystkim na murawie zabraknie jednego z niekwestionowanych liderów zespołu – Grzegorza Bonina, który będzie pauzował za żółte kartki. Niepewny jest także występ Gabriela Matei. Defensor Górnika zagrał 44 minuty przeciwko Arce, po czym z powodu urazu musiał opuścić plac gry. Czy Smuda zdoła ich zastąpić?

Łęcznianie chcąc myśleć o utrzymaniu się w ekstraklasie nie mają prawa przegrać najbliższego spotkania. Teoretycznie sprawa nie wygląda jeszcze tak źle. W czterech pozostałych spotkaniach każda z drużyn może zdobyć 12 pkt, a różnica punktów pomiędzy najsłabszym a najlepszym zespołem wynosi 8 pkt. Matematycznie nawet liderzy: Wisła Płock i Zagłębie Lubin mający po 25 pkt mogą spaść z najwyższej klasy rozgrywkowej. Na boisku grają jednak zawodnicy i wygrana Łęcznej na przykład z Lubinem jest mało prawdopodobna. Z zestawienia par i siły zespołów wynika, że jeśli nasi piłkarze chcą myśleć o pozostaniu w lidze, to z Cracovią powinni minimum zremisować, a z Piastem Gliwice i Ruchem Chorzów wygrać!

Tym bardziej, że obrona ekstraklasy to niemal walka o byt drużyny piłkarskiej. Spadek może oznaczać całkowite załamanie budżetu klubu, który i tak należał do jednych z najniższych w ekstraklasie. A wtedy ruch w dół pewnie nie zatrzyma się na I lidze.

Nie spekulujmy jednak przed bardzo ważnym meczem. Poniżej terminarz kolejnych spotkań zielono-czarnych.

35. kolejka 20-05-2017, 18:00 Piast Gliwice - Górnik Łęczna

36. kolejka 27-05-2017, 18:00 Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin

37. kolejka 02-06-2017, 20:30 Ruch Chorzów - Górnik Łęczna

R. Nowosadzki

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876