Wczoraj było 59, dziś 60. Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj rano o nowych i potwierdzonych – w ciągu ostatniej doby, przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym regionie. W powiecie łęczyńskim przybyły dwie zakażone (zdiagnozowane) osoby. W kraju Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1584 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia. Zmarły 32 osoby, najmłodsza miała 38 lat.

Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy i delegacja rządowa podpisały porozumienie ws. transformacji górnictwa - poinformował Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej "Solidarności". - Podpisaliśmy likwidację jednej z najważniejszych branż w historii Rzeczpospolitej Polskiej - powiedział Kolorz, wskazując, iż zgodnie z porozumieniem, ostatnia kopalnia przestanie wydobywać węgiel w 2049 r. Do tego czasu górnictwo ma być subsydiowane przez państwo.

Nieco później niż zwykle, ale właśnie ruszyła w Łęcznej kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Można już zgłaszać propozycje, ale tylko drogą elektroniczną.

Od 18 do 24 września strażacy z terenu powiatu łęczyńskiego otrzymali 10 zgłoszeń. Najpoważniejsze miało miejsce 18 września br. O godz. 9:24 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęcznej otrzymało zgłoszenie o pożarze suszarni chmielu w miejscowości Radzić Stary (gmina Ludwin).

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformowała Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego. Zmarły również dwie osoby z woj. lubelskiego. Wśród zakażonych są cztery osoby z powiatu łęczyńskiego. W kraju kolejny dobowy rekord zakażeń – 1587 nowych przypadków koronawirusa i 23 ofiary śmiertelne.

Policjanci z łęczyńskiej komendy zatrzymali 54-latka, który włamywał się do niezamieszkałych domów i sklepu na ternie gminy Puchaczów. Łupem złodzieja padały elektronarzędzia, materiały budowlane, papierosy i alkohol.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego. W powiecie łęczyńskim znów pięcioro nowych zakażonych.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 46 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformowała Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego. W tym na terenie powiatu łęczyńskiego wykryto aż pięć nowych przypadków koronawirusa. W kraju znów dużo bo 974 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 28 ofiar śmiertelnych.

Zgłoszenie do dyżurnego łęczyńskiej komendy wpłynęło wczoraj, 21 września po godzinie 22:00. Świadek poinformował policję, że na ulicy Stefanii Pawlak w Łęcznej pijany kierowca po wyjściu ze sklepu usiadł za kierownicą forda i zamierza odjechać.

Za posiadanie środków odurzających odpowie 26-letni mieszkaniec Łęcznej. Młody mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wczoraj pod jednym ze sklepów w mieście.

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 48 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformowała Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego. W kraju odnotowano 748 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 5 ofiar śmiertelnych.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876