48-letni mieszkaniec gminy Ludwin odpowie za nielegalną produkcję alkoholu, jego sprzedaż oraz częstowanie wyprodukowanymi napojami alkoholowymi swoich gości. Łęczyńscy kryminalni w miejscu zamieszkania bimbrownika zabezpieczyli trzy aparatury do produkcji alkoholu, ponad 4 tysiące litrów zacieru oraz blisko 200 litrów wyprodukowanego już alkoholu.

Wczoraj mieszkanka Łęcznej przekazała kod do płatności rzekomemu znajomemu, który potrzebował pożyczki na opłatę za przesyłkę. Kod Blik przechwycił niestety oszust i kobieta straciła 950 zł.

Przygodny mężczyzna zauważył jadącego „wężykiem” kierowcę forda, który nagle zjechał w pole. Podbiegł do auta i zabrał kierowcy kluczyki. Jak się okazało kierowca forda miał blisko 4 promille alkoholu w organizmie.

W niedzielę 16 maja ma odbyć się dziewiąta w Polsce, a druga w Łęcznej edycja biegu poświęconego pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wilczy Trop w Łęcznej oznacza ścieżki Parku Podzamcze.

Trwają przygotowania do uruchomienia masowego punktu szczepień przeciwko Covid-19. W hali sportowej przy ulicy Jaśminowej 6 w Łęcznej będzie można szczepić setki osób dziennie.

70-letni mieszkaniec gminy Spiczyn odpowie, w sumie za chałupnicze, wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego zezwolenia. W jego mieszkaniu łęczyńscy kryminalni znaleźli tytoniową krajankę, gilzy oraz pk. 40 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz nabijarkę do produkcji papierosów.

W trosce o zmniejszenie zjawiska bezdomności zwierząt, gmina Ludwin prowadzi program pozwalający właścicielom psów i kotów na uzyskanie wsparcia finansowego na przeprowadzenie sterylizacji swoich pupilów. Mieszkańcom gminy przysługuje dofinansowanie 60 proc. kosztów zabiegu sterylizacji oraz kastracji psów i kotów.

Wczoraj informowaliśmy o wynikach środowych wyborów uzupełniających w Radzie Miasta Łęczna. Tomasz Dudek, radny z PiS, wystawił kandydaturę Mariusza Fijałkowskiego na wakat wiceprzewodniczącego rady. Teodozja Syta, z ugrupowania burmistrza, zaproponowała natomiast Zbigniewa Łagodzińskiego. PiS głosowanie przegrał, a Z. Łagodziński został nowym wiceprzewodniczącym. Co ciekawe Łagodziński i Fijałkowski są, przynajmniej formalnie, członkami 3-osobowej „Lepszej Łęcznej” (jednak Fijałkowski popiera PiS).

Mamy 1065 nowych zakażeń koronawirusem w województwie lubelskim. Resort zdrowia informuje też o śmierci 56 osób chorych na Covid-19. Najwięcej nowych przypadków zakażeń dotyczy mieszkańców Lublina (172) i powiatu lubelskiego (93). W powiecie łęczyńskim wykazano 22 nowe zakażenia oraz niestety 3 zgony. Na kwarantannie w powiecie przebywają 492 osoby.

7 kwietnia pod obrady sesji Rady Miejskiej w Łęcznej trafił projekt uchwały w sprawie stwierdzenia wyboru wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Łęcznej w wyborach uzupełniających. Wieczny kandydat na burmistrza Mariusz Fijałkowski znów przegrał wybory, tym razem na wiceprzewodniczącego rady, do tego z kolegą – z tego samego komitetu wyborczego Lepsza Łęczna – Zbigniewem Łagodzińskim.

Łęczyńscy policjanci zatrzymali 63 – letniego mieszkańca gminy Ludwin, który za pomocą narzędzi rybackich próbował nielegalnie łowić ryby na rozlewisku połączonym z rzeką Tyśmienica. Wewnątrz jednej z rozstawionych siatek znajdował się martwy bóbr. Mężczyzna już usłyszał zarzuty z Ustawy o rybactwie śródlądowym i Ustawy prawo łowieckie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677