Na terenie całej Polski jest 13 239 nowych potwierdzonych testami zakażeń. Wbrew ocenom premiera Morawieckiego, w ciągu doby w całym kraju zmarło aż 531 osób. Wśród 713 nowych przypadków na Lubelszczyźnie najwięcej jest w Lublinie (159), powiecie lubelskim (72) i powiecie puławskim (55). Zmarły 34 osoby z infekcją Covid-19. Najwięcej w Zamościu (6) i powiecie zamojskim (6).

70-latka kierująca autem renault nie zauważyła przechodzącej przez jezdnię kobiety. Do potrącenia 26-latki doszło na przejściu dla pieszych w Milejowie. Poszkodowana została przewieziona do szpitala z ogólnymi potłuczeniami.

Mamy 14 838 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował resort zdrowia. Zmarło aż 620 osób chorych na COVID-19. W województwie lubelskim 793 nowe potwierdzone zakażenia, zmarło 44 chorych.

Kobieta widząc poczynania na drodze kierowcy motoroweru, powiadomiła o tym służby ratunkowe, udaremniając jednocześnie pijanemu kierowcy dalszą jazdę. Motorowerzysta na prostym odcinku drogi przewrócił się i nie był w stanie się podnieść.

- Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada! - ogłosił wczoraj na Facebooku Mateusz Morawiecki. Zdaniem premiera, restrykcje wprowadzone przez rząd przyniosły pozytywny efekt. Panie premierze – jaki to sukces, podczas którego umiera ponad 600 osób, niewiele mniej niż wynosi polski dobowy rekord zgonów w pandemii. Mniejsza ilość raportowanych nowych zakażeń to wyłącznie efekt małej ilości przebadanych pacjentów.

Policjantki po służbie w miejscowości Nowogród zauważyły samochód marki Volvo znajdujący się w rowie oraz zakrwawionego mężczyznę obok auta. Pojazdem podróżowała jedna kobieta i czterech mężczyzn.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9105 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło aż 499 osób. W województwie lubelskim mamy 547 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 36 osób z infekcją Covid-19. W powiecie łęczyńskim 12 potwierdzonych nowych przypadków.

Do wypadku doszło w poniedziałek 30 listopada w miejscowości Ciechanki koło Łęcznej. W bus marki Mercedes, którym jechało dziewięcioro przedszkolaków i opiekunka, uderzył SUV hyundai.

Podana przez Ministerstwo Zdrowia liczba nowych zakażeń mogłaby napawać optymizmem, gdyby nie były to dane z weekendu, kiedy testów jest zdecydowanie mniej – w ciągu doby było ich tylko nieco ponad 25 tys. Mamy 5733 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 121 osób chorych na COVID-19. Na Lubelszczyźnie mamy 285 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 13 osób.

Trzeci kwartał tego roku jest najgorszym w historii kopalnianej spółki. Po raz pierwszy spółka przyniosła stratę, a zyski za cały 2020 r. doniośle spadły. Zwolnień jednak ma nie być. Kopalnia, za wszystkie trzy kwartały, ciągle jest dochodowa.

Każdy z lubelskich wniosków zakwalifikował się do drugiego etapu rządowego programu Kolej Plus. Między samorządy wojewódzkie ma zostać podzielone ok. 5,6 miliarda zł na inwestycje kolejowe. Jednak końcowe oceny tych wniosków zaczną się dopiero za rok.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876