Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w powiecie łęczyńskim. W miejscowości Bekiesza kierujący oplem potrącił idącego prawą stroną jezdni mężczyznę w wieku 39 lat. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o ponad 11 539 nowych przypadkach zachorowania w kraju na Covid-19. Zmarło 259 osób. W województwie lubelskim mamy 406 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 8 osób. W powiecie łęczyńskim znów tylko jedno zakażenie.

Ostatniej doby przybyło 12 142 nowe przypadki. Przez COVID-19 i choroby współistniejące zmarło 286 osób. Najwięcej, 1984 zakażeń ciągle w województwie mazowieckim. Na Lubelszczyźnie 432 nowe przypadki. Zmarło 19 osób.

Łęczyńscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej. 32–latek oraz jego o 2 lata starszy kompan z terenu jednej z firm w gm. Milejów ukradli akumulatory. Odjeżdżając z miejsca zdarzenia potrącili autem pracownika firmy, który chciał uniemożliwić im ucieczkę.

Wczoraj poinformowano o 6310 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i zgonie 247 osób. Dzisiejsza wiadomość jest już bardzo niepokojąca – mamy w kraju 12 146 przypadków zakażeń koronawirusem. To największa dobowa liczba zakażeń od 6 stycznia. Zmarły aż 372 osoby.

Trzech nastolatków, w tym dwóch w wieku 14 lat, próbowało wymusić od nastolatka 50 złotych. Za niespełnienie żądań grozili pobiciem. Wszyscy są mieszkańcami Łęcznej. Dzisiaj najstarszy chuligan mający 17 lat trafił z wnioskiem o areszt do prokuratury, z kolei najmłodszymi sprawcami zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Policjanci z łęczyńskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa na portalu aukcyjnym. Sprzedająca zawierzyła potencjalnemu klientowi, wypełniała jego instrukcje i zamiast zarobić na sprzedaży wózka dziecięcego, straciła z konta 4500 złotych.

Rząd ma plany jak pozyskać więcej pieniędzy od części rolników. Pomysł polega na tym by przenieść rolników prowadzących działalność gospodarczą z KRUS-u do ZUS-u. W związku z tym będą oni zobowiązani opłacać wyższe składki.

Dzisiaj mamy dokładnie 8,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem, w porównaniu z ubiegłym tygodniem jest to duża różnica – przekazał w sobotę na antenie Radia Zet minister zdrowia Adam Niedzielski.

Łącznie 10 osób zostało tymczasowo aresztowanych w śledztwie dotyczącym wewnątrzwspólnotowego nabycia, wytwarzania oraz handlu znacznymi ilościami środków odurzających. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Wójt gminy Spiczyn podpisała w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę, dzięki której rozpocznie się rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego w Zawieprzycach. Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w działaniu – Dziedzictwo kulturowe i naturalne.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677