Jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcia podobno utwardzonej ulicy Kasztelańskiej w Łęcznej. Tymczasem jej stan jakby dopasował się do nazwy i czasów, kiedy w Rzeczypospolitej rządzili jeszcze kasztelanowie.

Szkoła i przedszkole w Ciechankach łęczyńskich ma być zlikwidowana. Mieszkańcy protestują, napisali w tej sprawie list, który podpisało 50 osób.

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj (12 marca) w Łęcznej. 15-letni chłopak został porażony prądem. Na klatce schodowej, gdzie prowadzony był remont m. in. instalacji elektrycznej młodzieniec chciał skorzystać z dzwonka do drzwi. Wówczas poraził go prąd.

W Łęcznej aktualnie trwa budowa II etapu inwestycji mieszkaniowej wielorodzinnej. W ramach drugie etapu powstanie 50 mieszkań o powierzchni od 39 mkw do 81 mkw.
Inwestycja „Magnolia Residence” obejmuje łącznie trzy nowoczesne budynki przy ul. Wacława Jawoszka. Budynek obecnie realizowany jest budowany według nowych zaostrzonych norm energetycznych, co w konsekwencji przekłada się na mniejsze opłaty za ogrzewanie mieszkań. Ponad standardowym elementem tworzonych budynków jest zastosowanie mechanicznej wentylacji, która zdecydowanie poprawia mikroklimat panujący w mieszkaniach. Termin zakończenie trzeciego budynku planowany jest na koniec 2018 r.

Andrzej Mikulski, fotograf z Łęcznej wygrał konkurs Kuriera Lubelskiego i zdobył tytuł Człowiek Roku Powiatu Łęczyńskiego 2017 w kategorii kultura. Mieszka i tworzy w Łęcznej oraz jej okolicach. Pracuje jako górnik, a także jako fotoreporter w LAJF Magazyn Lubelski, Agencja fotograficzna REPORTER.

W tym roku EDK odbędzie się 23 marca, na tydzień przed Wielkim Piątkiem. Rozpocznie się w parafii św. Józefa mszą św. o godz. 18.00.

Na ulicy Partyzanckiej w Łęcznej doszło do groźnego wypadku z powodu zatrucia czadem. Cztery osoby, w tym małe dziecko, trafiły do szpitala.

Wczoraj, 7 marca w ręce pracowników ochrony jednego z łęczyńskich supermarketów wpadł znany im złodziej sklepowy. W ostatnich miesiącach 72 –latek próbował wynieść ze sklepu m.in. wysokoprocentowy alkohol, żywność i książki.

Wczoraj do 55-letniej mieszkanki Łęcznej, na telefon stacjonarny zdzwonił mężczyzna podszywający się pod policjanta. Kobieta nie dała się jednak zwieść opowiadanej historii i poinformowała o zdarzeniu policję.

Likwidację lub połączenie szkół zaleca Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie, z urzędu opiniująca corocznie budżet powiatu łęczyńskiego. Powiat wystąpił więc do Kuratorium Oświaty w Lublinie o zgodę na połączenie ośmiu szkół w jeden organizm, znacznie tańszy w utrzymaniu. Kuratorium Oświaty w 7 na 8 przypadków odmówiło.

Podczas minionego weekendu dwaj koledzy w wieku 29 i 31-lat wspólnie spożywający alkohol zostali zatrzymani za jazdę w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo starszy z nich ma aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876