Jurij Szatałow definitywnie nie będzie już prowadził drużyny Górnika Łęczna. Zespół w ostatnich meczach obecnych rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy prowadzi współpracujący z nim Andrzej Rybarski. To pod jego wodzą Górnik zremisował z Koroną w Kielcach, w Niecieczy pokonał Termalicę i zremisował z Górnikiem Zabrze.

Dotychczasowy pierwszy trener zaproponował zachowanie takiego układu już do końca rozgrywek, a jego rezygnacja została zaakceptowana przez kierownictwo klubu. Jednocześnie wystąpiono do PZPN o wydanie licencji Andrzejowi Rybarskiemu, by ten oficjalnie mógł występować jako trener prowadzący drużynę ekstraklasy.

Przed Górnikiem ostatni mecz – o wszystko. We wtorek 10 maja spotka się z ostatnim w tabeli Podbeskidziem. W grupie spadkowej są cztery zespoły: Termalica B-B (22 pkt), Górnik Łęczna (21 pkt), Górnik Zabrze (21 pkt) i Podbeskidzie B-B (20 pkt). Tak więc zwycięstwo w meczu ostatniej kolejki pozwoli zielono-czarnym pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tym bardziej, że Górnik Zabrze i Termalica mają teoretycznie silniejszych przeciwników. Jednak w przypadku remisu, o losach drużyny z Łęcznej zadecydują wyniki przeciwników.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876