Umowa sponsoringowa między klubem MKS Avia Świdnik, a spółką LW Bogdanka została podpisana w Urzędzie Miasta Świdnik. To kontynuacja i rozszerzenie istniejącej już od roku współpracy kopalni z siatkarzami Avii. – Z racji awansu drużyny do pierwszej ligi sponsoring zostanie zintensyfikowany, a szczególnie dofinansowane zostaną sekcje młodzieżowe – powiedział na konferencji prasowej prezes Bogdanki, Artur Wasil.

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. to kolejna po Krajowej Spółce Cukrowej spółka skarbu państwa, która w nadchodzącym sezonie będzie wspierać świdnickich siatkarzy. Umowy ze sponsorami zostały zawarte na rok, ale zawierają możliwość przedłużenia na kolejne sezony.

- Współpraca z klubem, a w szczególności z jego najmłodszymi wychowankami ma dla nas ogromne znaczenie i wpisuje się strategię działania Bogdanki na rzecz lubelskiej społeczności. Bardzo cieszymy się na kolejny sezon z Avią Świdnik i trzymamy kciuki za sukcesy zawodników, zarówno tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, jak i tych z pierwszego zespołu MKS – stwierdził prezes zarządu Artur Wasil.

Ta umowa to kontynuacja współpracy nawiązanej rok temu – wyjaśniał prezes Avii, Radosław Szczerba. – To konsekwencja dobrych relacji biznesowych pomiędzy naszym klubem a Lubelskim Węglem „Bogdanką“. Chcemy, żeby Świdnik stał się rozpoznawalnym ośrodkiem siatkarskim.

Pierwszoligowe rozgrywki siatkarskie rozpoczną się 23 września. Poza drużyną Avii wystartuje w nich także zespół LUK Politechniki Lublin.

Łęczna 2 sierpnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876