26 czerwca obsługa jednego z łęczyńskich supermarketów ujęła złodzieja sklepowego. Policjantom podał nieprawdzie dane, po ustaleniu prawdziwych stwierdził, że tylko sobie żartował.

W łęczyńskim supermarkecie obsługa ujęła złodzieja sklepowego, który nakradł artykułów spożywczych na blisko 90 zł. Na miejsce zostali wezwani policjanci. Złodziej podał im swoje dane osobowe. Mundurowi sprawdzili złodziejaszka w policyjnych bazach danych i okazało się, że osoba o podanych personaliach nie istnieje. Funkcjonariusze udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie okazał już policjantom swoje prawo jazdy na zupełnie inne nazwisko, dodając że tylko sobie żartował. Po wykonaniu czynności służbowych został zwolniony.

Po niespełna czterech godzinach do tego samego supermarketu został wezwany kolejny policyjny patrol. Jak się okazało obsługa znów zatrzymała złodzieja sklepowego, tym razem na próbie kradzieży butelki wódki. Policjanci po przybyciu na miejsce wylegitymowali zatrzymanego. Okazało się, że jest nim ten sam 71-letni mieszkaniec Łęcznej. Nie próbował już nawet oszukiwać kim jest.

Nazwaliśmy złodzieja staruszkiem. To oczywiście żart. 71-latek wykazał się energią i fantazją, której mógłby mu pozazdrościć niejeden 50-latek. Nie zmienia to faktu, że za popełnione wykroczenia zostanie sporządzony przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu. Za kradzieże sklepowe i wprowadzanie policjantów w błąd co do swojej tożsamości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.  

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876