Łęczyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oszukali kilka sklepów ze sprzętem RTV i AGD. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Łęcznej w wieku 37 i 53 lat.

Kilka sklepów ze sprzętem RTV i AGD zostało oszukanych przez dwóch łęcznian. Ich łupem padł sprzęt wart blisko 10 tys. zł. 51-latek i 37-latek kupowali na raty lodówki, kuchenki oraz drobne urządzenia AGD. Nie mieli jednak zamiaru za nie płacić. Starszy z mężczyzn, na którego zawierane były umowy kredytowe składał fałszywe oświadczenia o tym, że zatrudniony jest jako inżynier górnik w kopalni. Podawał przy tym nieprawdziwe dochody i deklarował, że będzie spłacał kredyt.

Oszustwo szybko wyszło na jaw. Łęczyńscy kryminalni ustalili, że osoby które zamieszane były w proceder w rzeczywistości nie miały z czego spłacić zakupionego towaru. Mundurowi w ostatnich dniach zatrzymali sprawców. W trakcie przeszukania mieszkania młodszego z nich znaleźli i zabezpieczyli znaczną część wyłudzonego sprzętu AGD.

Wczoraj, 20 października mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Popełnione przez oszustów czyny zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876