Mazovia Cup International od ponad dekady jest największym międzynarodowym turniejem sztuk walki w Polsce, organizowanym przez Polską Federację Kickboxingu. Na tym międzynarodowym turnieju nie zabrakło również młodych reprezentantów z Łęcznej, którzy do domu wrócili i to z medalami.

W tym roku zawody miały rangę Pucharu Europy federacji UFR, WKSF, ICO, WTKA, WKA i WAKF. Odbyły się pod hasłem kampanii: Łączy Nas Sport Nie Narkotyki. Na turniej przyjechało ponad 600 zawodników, reprezentujących Francję, Węgry, Ukrainę, Czechy, Słowację, Iran, Gruzję, Egipt oraz gospodarzy – Polskę.

Spośród naszych zawodników bardzo korzystnie zaprezentowała się Sara Steć, która zdobyła aż cztery medale, po jednym w każdej konkurencji, w której brała udział. Dwa z nich były złote, za układy formalne oraz walki kalaki. Srebrem zadowoliła się w walkach pointfighting oraz na torze przeszkód.

Świetnie spisał się także Bartosz Sadowski. W konkurencjach walk nie dał przeciwnikom żadnych szans zdobywając dwa złote medale. Na wyróżnienie zasługuje Kacper Głowienka, który w pięknym stylu doszedł do finału pokonując bardzo mocnych przeciwników. W finałowej walce uległ jednym punktem zawodnikowi z Zalewo. Wśród dzieci najmłodszych do lat 6, Lena Głowienka i Kuba Szymczuk rozgromili wszystkich swoich przeciwników i podzielili się łupem medalowym spotykając się w finałach swoich kategorii.

Medale zdobyte przez łęczyńskich zawodników:

Medale złote: Głowienka Lena – walki kalaki oraz układy formalne. Kuba Szymczuk – tor przeszkód, Sadowski Bartosz – walki kalaki oraz walki pointfighting, Steć Sara – układy formalne oraz walki kalaki.

Medale Srebrne: Kacper Głowienka – walki pointfighting, Steć Sara – walki pointfighting, Kuba Szymczuk – walki kalaki, Nikodem Dejko – układy formalne oraz walki UFR. Kacper Szymczuk – walki UFR, Głowienka Lena – tor przeszkód, Steć Sara – tor przeszkód. Steć Olaf – walki poinfighting oraz walki kalaki.

Medale Brązowe : Szostakiewicz Daniel – układy formalne oraz walki UFR, Kacper Głowienka – układy formalne.

Wszystkim gratulujemy.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876