Jeden z zatrzymanych kierowców miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie, drugi ponad 1 promil.

Wczoraj, 8 sierpnia po godzinie 9:00 w Zawieprzycach policjanci łęczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen Passat. Podczas rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli silną woń alkoholu z ust 68-latka, w związku z czym mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało mieszkaniec gm. Spiczyn miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

W godzinach popołudniowych w Charlężu trzech funkcjonariuszy OPP KWP w Lublinie, będących poza służbą, zatrzymało nietrzeźwego kierowcę, który poruszał się autem marki Seat Ibiza. Na miejsce został skierowany patrol z łęczyńskiej komendy, który przebadał 44-letniego mieszkańca gminy Spiczyn. Mężczyzna miał w organizmie prawie 4 promile. Jak się okazał 44-latek nie posiada też uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Złapani przez funkcjonariuszy nietrzeźwi kierujący będą odpowiadać przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 9 sierpnia

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876