Łęczyńscy kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do myjni samochodowych i pomieszczeń gospodarczych. Dwaj bracia cioteczni 30. i 21-latek ukradli między innymi pieniądze oraz urządzenia elektrotechniczne o łącznej wartości blisko 7 tysięcy złotych.

Włamywacze dokonywali swoich przestępstw na terenie gminy Milejów. Mężczyźni wykorzystywali nieobecność lub nieuwagę właścicieli obiektów. W ten sposób dokonali 8 włamań do garaży, obiektów gospodarczych, zlewni mleka oraz myjni samochodowych w Milejowie, Kajetanówce, Białce i Zalesiu. Ich łupem padały urządzenia elektroniczne, akumulatory i sprzęt budowlany. W myjniach samochodowych przełamywali zabezpieczenia i kradli kasety z pieniędzmi. Łącznie ich łup wart był blisko 7.000 złotych. Część ze skradzionych rzeczy udało się odzyskać.

Dzięki działaniom policjantów udało się ustalić, że sprawcami włamania są dwaj braci cioteczni, mieszkańcy Kajetanówki i Kolonii Antoniów: 30. latek i jego 21-letni wspólnik. Obydwaj sprawcy zostali zatrzymani. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Sprawcy przyznali się do dokonania licznych kradzieży z włamaniem. Jeden z nich został wczoraj doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, która zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Drugi sprawca oczekuje na doprowadzenie w policyjnym areszcie. Po zakończeniu postępowania o dalszym losie włamywaczy zdecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Łęczna 12 października

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876