Budowę nowoczesnej elektrowni w Starej Wsi pod Łęczną dwa lata temu zapowiedział minister energetyki Krzysztof Tchórzewski. Inwestorem ma być koncern Enea, większościowy udziałowiec LW Bogdanka. Niespodziewanie na konwencji wyborczej PiS w Radomiu, Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera Morawieckiego, budowę niskoemisyjnej elektrowni węglowej zapowiedział w Radomiu! Jeśli wybory wygra tam kandydat PiS!

Podczas Barbórki 2016 minister energetyki Krzysztof Tchórzewski mówił do górników: Jest jedna na świecie elektrownia w technologii „czystego” węgla o mocy 200 MW. W Polsce chcemy zbudować drugą. Aby zmniejszyć koszty transportu być może ta elektrownia powstanie przy kopalni Bogdanka. Potem wielokrotnie w różnych sytuacjach i przy różnych okazjach potwierdzał te słowa. Ostateczna decyzja miała zapaść po przeprowadzeniu studium wykonalności tej elektrowni. Po oszacowaniu kosztów i lepszym poznaniu technologii.

Tymczasem niespodziewanie, podczas wiecu wyborczego Wojciecha Skurkiewicza, kandydata PiS na prezydenta Radomia, głos zabrał Marek Suski z PiS, szef gabinetu politycznego premiera Morawieckiego. I powiedział: Koncern Enea już trzy lata temu chciał kupić w RADPEC Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – grzmiał do zgromadzonych Suski. – Enea proponowała budowę ogniwa do produkcji czystej energii z węgla. Koszt to kilkaset milionów złotych. Władze Radomia z PO nie zgodziły się i teraz jest to w Bogdance. Ale jak wygra nasz kandydat, to może Enea wróci do Radomia z tą propozycją.

Szok!

Jak wiadomo większość mieszkańców Łęcznej głosowało od lat na PiS. Wydawać by się mogło, że partia zadba o swoich zwolenników i wiernych wyborców. Niestety nie. Powstaje więc pytanie, czy mieszkańcy Łęcznej powinni się modlić o przegraną PiS w Radomiu, czy może pokazać PiS żółtą kartkę i w Łęcznej zagłosować na kogoś innego? Bo lojalność podobno funkcjonuje w dwie strony.

 

Łęczna 17 października

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876