Podczas prac ziemnych w Milejowie robotnicy natrafili na butelki z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi. W pewnym momencie podczas pracy koparki spod ziemi zaczęła wydobywać się para i dziwny zapach. Prace zostały wstrzymane, a na miejsce wezwano policję i straż pożarną.

Mężczyźni wykonywali prace ziemne na terenach zielonych przylegających do jednego z zakładów znajdujących się w Milejowie. Podczas oględzin wykopu zostało znalezionych kilkadziesiąt butelek z nieznanymi, jak podejrzewano prawdopodobnie toksycznymi substancjami. Jedynie część z nich udało się zidentyfikować na miejscu. Zostały uznane jako substancje o działaniu rakotwórczym, niebezpieczne dla środowiska.

Butelki zostały zabezpieczone przez strażaków z Lublina ze specjalistycznej grupy chemicznej po czym przekazane policjantom. Mundurowi będą ustalać kto i w jakich okolicznościach zakopał butelki.

 

Łęczna 19 października

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876