Wczoraj, 5 grudnia w Łęcznej na ul. Pasternik doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 34–letni mieszkaniec Łęcznej, kierujący pojazdem marki Honda potrącił pieszego, który poruszał się lewą stroną drogi.

61–letni pieszy poruszał się po drodze w terenie zabudowanym bez widocznych elementów odblaskowych. Pieszy z licznymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Łęcznej.

Ustalono, że 34-letni kierowca hondą był trzeźwy. Natomiast badanie stanu trzeźwości pieszego wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Warto jednak używać odblasków również w terenie zabudowanym, wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo bądź rowerem. Dla własnego bezpieczeństwa.

Łęczna 06 grudnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876