Łęczyńscy policjanci zatrzymali 18–letniego mieszkańca Łęcznej. Dokonał on rozboju na 56–letniej mieszkance Łęcznej. Wyrwał jej torebkę m.in. z pieniędzmi, dowodem osobistym, kartami bankomatowymi i telefonem komórkowym. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Do zdarzenia doszło 6 stycznia na osiedlu Niepodległości w Łęcznej. Przed godz. 22 do idącej chodnikiem 56–letniej kobiety podszedł młodzieniec. Zaczął uderzać ją ręką po głowie po czym kobieta upadła. Wówczas sprawca zabrał jej torebkę z pieniędzmi oraz rzeczami osobistymi, a następnie uciekł. Pokrzywdzona oszacowała straty na blisko 600 zł.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. Analizowali zebrane w sprawie materiały i sprawdzali każdą nawet najdrobniejszą informację. Dzięki zaangażowaniu i współpracy policjantów każdego z wydziałów łęczyńskiej komendy kryminalni wytypowali sprawcę tego zdarzenia.

Okazał się nim 18–letni mieszkaniec Łęcznej. Wczoraj policjanci pojechali do miejsca jego zamieszkania. Tam został zatrzymany i przewieziony do komendy. Kryminalni odzyskali skradzioną torebkę, dokumenty oraz telefon, który znajdował się już w jednym z lubelskich lombardów.

18–latek usłyszał zarzut rozboju. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym czyn ten zagrożony jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 17 stycznia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876