Dlaczego zlikwidowano autobusowy przystanek po remoncie Al. Jana Pawła II – pyta nasz czytelnik. Chodzi o przystanek, który był na przedłużeniu tej ulicy przed skrzyżowaniem Chełmskiej i St. Staszica, naprzeciw Stokrotki. Zatrzymywały się tam busy i autobusy jadące z kierunku Włodawy, umożliwiając podróżnym szybkie dotarcie zarówno do osiedla Samsonowicza jak i Niepodległości czy osiedla Bobrowniki.

Przebudowę 1300-metrowego odcinka Al. Jana Pawła II zakończono dosyć dawno, bo w 2011 roku. Wtedy to opisywany przystanek został zlikwidowany. Od tego czasu zbiorowi przewoźnicy jadący z kierunku Włodawy i nie kończący kursu w Łęcznej wysadzają pasażerów aż koło stadionu Górnika Łęczna. To daleko od wspomnianych osiedli Łęcznej.

Pomimo upływu czasu i starań pasażerów do przywrócenia przystanku nie doszło. Przewoźnicy ściubiący każdą złotówkę nie chcą zatrzymywać się na dworcu autobusowym, bo za to, chociaż niewiele, trzeba płacić. Miasto niewiele zrobiło dla przywrócenia przystanku, w czym nie pomogła GDDKiA, która jest znana z wielkiej niechęci do jakichkolwiek zmian na zarządzanych drogach.

Do sprawy wrócimy.

Łęczna 30 stycznia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876