Na terenach sportowych Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej wylądował śmigłowiec szkoleniowy. Uczniowie klas elektrycznych i mechanicznych mogli odbyć nietypową lekcję w terenie udzieloną przez pilota helikoptera.

Pilot i jednocześnie instruktor lotów, Tomasz Sęk opowiadał młodzieży o tej lekkiej i sprawnej maszynie, którą przyleciał, a produkowanej przez Robinson Helicopter Company. Maszyna waży zaledwie 550 kg bez paliwa. Całość to duraluminium, polimery i plastiki. Za to wartość śmigłowca to już 2 miliony złotych.

Nie jest też tak prosto zdobyć licencję pilota. To przede wszystkim spory koszt, bo jedna godzina w powietrzu kosztuje 2500 zł, a wylatać trzeba minimum 45 godz.

Za to ten sprzęt jest niezwykle bezpieczny – zapewniał instruktor. Jeśli ktoś chce zostać mechanikiem śmigłowcowym to najlepiej, by podjął studia w Wyższej Szkole Zawodowej, gdzie można wybrać taką specjalność oraz za darmo zrobić licencję pilota, informował uczniów. Tak teraz, nietypowo i nieformalnie zachęca się do podejmowania nauki w szkołach. Opisana forma była przynajmniej atrakcyjna.

Łęczna 30 marca

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876