Czy radni zdecydują się na obniżkę opłat targowej? Na to liczą kupcy z Pasternika, narzekający na opłaty nieadekwatne do zysków z handlu.

W sierpniu 2012 roku rada miejska zmieniła zasady ustalania opłaty targowej. Opłata naliczania jest z metra kwadratowego, bez wprowadzania rozróżnienia na handel ze stołów czy samochodów. Za mkw. zajętej powierzchni przy sprzedaży artykułów przemysłowych wynosi ona 6 zł, zaś spożywczych – 5 zł. Dlatego ponad 150 osób podpisało się pod petycją do burmistrza oraz radnych o obniżkę opłaty. Grupa radnych opozycyjnych, złożyła projekt uchwały zmniejszającej opłaty do 3 zł i 2 zł za mkw. Uchwała trafiła na styczniową sesję. - Nie chcemy zerowych opłat, ale opłat adekwatnych do tych, pobieranych w innych miastach – mówił jeden z licznie przybyłych handlujących. - Nas nie stać na te opłaty, chciałbym zapytać gdzie są wyższe opłaty niż w Łęcznej?

Burmistrz Teodor Kosiarski odpowiedział: - W Lublinie, w Rykach, w Kurowie są porównywalne. Nie ja decyduję co macie robić. To wasz wybór, chcecie to przyjeżdżacie.

Radni przegłosowali, że uchwała nie będzie podejmowana w styczniu, lecz na kolejnej sesji Rady. (jt)

 

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876