Przy pięknej słonecznej pogodzie w niedzielę 1 września odbył się w Łęcznej „Festiwal Pieczonego Wieprza” - impreza plenerowa w Parku Podzamcze. Festiwal był trzecim elementem unijnego projektu „Święto Wieprza - cykl trzech imprez integracyjnych na terenie gminy Łęczna”. O ile pierwsze dwa przeszły bez większego echa, o tyle niedzielna impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców grodu dzika.

W programie były atrakcje dla dzieci i dorosłych. Milusińscy mieli do dyspozycji dmuchany plac zabaw, zabawy z animatorami oraz występy dzieci i młodzieży. O godz. 16 zaprezentowała się Łęczyńska Kapela Podwórkowa BUM TA RA RA, ok. godz. 17 rozpoczął się konkurs na najlepszą pieczoną świnię połączony z degustacją.

Gwiazdą wieczoru była Megitza, wokalistka, kompozytorka i kontrabasistka łącząca world music z nowoczesnym brzmieniem jazzu, popu, surf rocka i swingu. Po niej wystąpiła Chilli, pochodząca z Kraśnika gwiazda disco polo.

Święto Wieprza nie było imprezą jakichś szczególnie wysokich lotów, ale spragnionych rozrywki mieszkańców Łęcznej ściągnęła dosyć licznie do Parku Podzamcze. Nie odstraszała ich nawet ponad 100 metrowa kolejka po piwo. Było więc tak, jak powinno być znacznie częściej w letnie miesiące w stolicy powiatu.

Łęczna 1 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

 

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876