Przedszkolaki z publicznej placówki nr 3 w Łęcznej poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Po zajęciach teoretycznych, maluchy wyszły na drogę, gdzie zamieniły się w „poszukiwaczy znaków” i miały za zadanie znaleźć na trasie wcześniej pokazane przez funkcjonariuszkę znaki.

W celu pogłębienia wiedzy młodych osób jak bezpiecznie poruszać się po drodze policjantka spotkała się z uczniami Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej. Przedszkolaki poznały zasady poruszania się po przejściu dla pieszych, po chodniku, w pojeździe oraz zachowania zabronione na drodze.

Następnie uczniowie wyszli na przejścia dla pieszych znajdujące się w obrębie przedszkola, gdzie mieli okazję przećwiczyć zdobytą wiedzę. Największą frajdą dla najmłodszych była zabawa w „poszukiwaczy znaków”. Dzieci miały za zadanie znaleźć na trasie wcześniej pokazane przez policjantkę znaki i dokładnie omówić ich znaczenie. Ponadto dzieci złożyły obietnicę, że będą używały w samochodach pasów bezpieczeństwa i zwracały uwagę rodzicom z niekorzystających.

Łęczna 7 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876