W trakcie akcji „Znicz” od piątku do niedzieli na terenie powiatu łęczyńskiego policjanci wykryli pięciu kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 38 letni kierowca fiata, który miał prawie 3 promile i cofnięte uprawnienia do kierowania.

Mundurowi zostali poinformowani przez zgłaszającego o podejrzanym kierowcy, który poruszając się na trasie Zawadów-Brzeziny kilkukrotnie omal nie odprowadził do zderzenia z innymi pojazdami, notorycznie zjeżdżał na pobocze i w pewnym momencie wjechał na trawnik. Badanie alkomatem wykazało, że 35-letni mieszkaniec Łęcznej miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez łęczyńskich funkcjonariuszy i spędził noc w policyjnym areszcie.

Kolejne przypadki miały miejsce w miejscowości Wólka Cycowska, gdzie policjanci łęczyńskiej drogówki przerwali jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym. Pierwszy z nich wsiadł za kółko forda posiadając prawie 3 promile alkoholu w organizmie oraz miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Również w Wólce Cycowskiej w ręce policjantów wpadł 22-letni kierujący motorowerem, który nie dość, że wydmuchał ponad 2 promile alkoholu, to jeszcze nie posiadał stosownych uprawnień do kierowania.

W niedzielę uwagę dzielnicowych zwrócił kierowca fordem, który na widok policjantów gwałtownie zawrócił i próbował uciec. W tym wypadku policyjny alkomat wykazał ponad 1 promil alkoholu. Ponadto mundurowi przerwali jazdę nietrzeźwemu rowerzyście, który kierował jednośladem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierowcy wkrótce stanął przed obliczem sądu i muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Łęczna 5 listopada 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876