Policjanci z łęczyńskiej drogówki zatrzymali kierującego volvo 36-latka po tym, jak uciekał przed radiowozem nie chcąc zatrzymać się do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu wpadł w ręce stróżów prawa.

Do kontroli drogowej doszło w miejscowości Jaszczów. Policjanci z łęczyńskiej drogówki dali sygnał do zatrzymania kierującemu volvo. Prowadzący pojazd na widok radiowozu gwałtownie zaczął przyspieszać. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg. Pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych kierowca ignorował polecenia mundurowych i próbował zgubić jadący za nim radiowóz.

Funkcjonariusze po krótkim pościgu zajechali drogę uciekinierowi. Badanie trzeźwości siedzącego za kierownicą auta 36-latka wykazało, że mężczyzna miał prawie 2,5 promila w organizmie. Ponadto w wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

Wkrótce za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Łęczna 9 grudnia 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876