Jak podaje portal Łęczna'24 według ich nieoficjalnych informacji na terenie powiatu łęczyńskiego, są cztery osoby objęte obowiązkową kwarantanną domową. Nie należy jednak robić paniki, bo jak wiadomo do dnia dzisiejszego nie ma w powiecie łęczyńskim żadnego potwierdzonego przypadku osoby chorej na koronawirusa.

Powiatowa Inspekcja Sanitarna uznała, że występuje poważne podejrzenie, że osoby te należy odizolować od społeczeństwa na 14 dni w ramach kwarantanny domowej. Osoby te miały kontakt z nosicielami koronawirusa, mogą zachorować i zarażać dalej. Dla ich dobra jak i nas wszystkich będą pod obserwacją, a jeśli zajdzie taka konieczność hospitalizowane.

Lubelski Urząd Wojewódzki podaje dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na poniedziałek 16 marca, na terenie województwa lubelskiego. Liczba przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi – 17 (w tym 12 w Lublinie - jedna osoba zmarła). Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 21. Liczba osób poddanych kwarantannie – 650. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 4186.

Łęczna 16 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876