Policjanci z łęczyńskiej drogówki pomogli rodzicom półrocznego synka, który zakrztusił się, a w efekcie miał problem z oddychaniem i tracił przytomność. Z uwagi na stan zagrażający życiu dziecka policjanci postanowili przetransportować dziecko radiowozem do najbliższego szpitala.

W niedzielę w nocy do funkcjonariuszy ruchu drogowego w miejscowości Świerszczów podjechało nagle auto osobowe, z którego wybiegło młode małżeństwo z dzieckiem na rękach. Poprosili policjantów o pomoc. Ich syn zadławił się, miał problem z oddychaniem i tracił przytomność.

Mundurowi natychmiast podjęli decyzję przewiezienia dziecka radiowozem do szpitala w Łęcznej. W trakcie przejazdu policjanci poprosili o wysłanie w ich kierunku karetki pogotowia. W radiowozie została udzielona maluszkowi pomoc i dziecko odzyskało oddech oraz przytomność.

W Turowoli nastąpiło przekazanie dziecka pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego, skąd dalej niemowlę trafiło do szpitala dziecięcego w Lublinie.

Łęczna 16 września 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876