Dwie godziny temu przypominaliśmy o obowiązujących rygorach związanych z pandemią i lawinowym wzrostem zakażeń w Polsce. Już są w części nieaktualne. Premier na konferencji prasowej ogłosił nowe.

Według nowych rozkazów w strefie czerwonej – do której od soboty należeć będzie ponad 150 miast i powiatów – w naszym najbliższym otoczeniu znajdą się: powiat łęczyński, lubelski, świdnicki, włodawski oraz Lublin.

Przede wszystkim w strefach czerwonych w szkołach wyższych i ponadpodstawowych wprowadza się naukę zdalną. Zawiesza się działanie siłowni, basenów, aquaparków i siłowni.

W strefie żółtej działalność gastronomi będzie ograniczona w godzinach 6-21, a poza tymi godzinami możliwe będzie tylko wydawanie posiłków na wynos. W czerwonej strefie dodatkowym ograniczeniem będzie to, że zajęty będzie mógł być tylko co drugi stolik. Zgromadzenia publiczne do 25 osób. W strefie żółtej i czerwonej podróż transportem publicznym będzie ograniczona do 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc.

Wrócą kolejki przed sklepami, ale dalej duże sklepy spożywcze nie będą mogły handlować w niedzielę. Widać rząd dalej bardziej boi się księży niż koronawirusa. W strefie czerwonej zostają wprowadzone ograniczenia w placówkach handlowych do pięciu osób na jedną kasę! Jest też zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela czy konsolacje. Zgromadzenia nie będą mogły być większe niż 10 osób.

W uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2; w strefie czerwonej 1 osoba na 7 m2.

Wiadomo, że w związku z pandemią są ograniczenia w wykonywaniu operacji w szpitalach. Na konferencji nie padło żadne wyjaśnienie co mają robić ludzie, dla których odroczenie planowanego zabiegu może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia!

 

Łęczna 15 października 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876