17 listopada do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy trafił 26-letni mężczyzna, który podczas awantury ugodził nożem do tapety swojego znajomego. Sprawca z pokrzywdzonym zamieszkiwali wspólnie na stancji.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów przy ulicy Turystycznej w Lublinie. Sprawca wraz z pokrzywdzonym mieszkali wspólnie na stancji. W sobotę wieczorem podczas wspólnego spożywania alkoholu doszło między nimi do awantury. Nieporozumienia najprawdopodobniej rozpoczęły się od sporu na temat sprzątania i utrzymania stancji. W pewnym momencie 26-letni sprawca chwycił za nóż do tapet i ugodził nim swojego znajomego. Łącznie pokrzywdzony otrzymał siedem ciosów w klatkę piersiową. Po tym zdarzeniu sprawca oddalił się z mieszkania. 25-latek trafił do szpitala.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz z VI komisariatu. Policjanci pod nadzorem prokuratora dokładnie zbadali miejsce zdarzenia. Rozpoczęły się również poszukiwania sprawcy. 26-latek gdy tylko dowiedział się o prowadzonych w tej sprawie czynnościach policji sam zgłosił się do komendy. Mężczyzna został zatrzymany. Po zebraniu dowodów trafił do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała. Na wniosek policjantów i prokuratorów wczoraj trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Łęczna 19 listopada 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876