Międzynarodowy Dzień Życzliwości jest obchodzony w stu osiemdziesięciu krajach na całym świecie. Jego celem jest otworzenie naszych serc na istnienie drugiego człowieka, oraz wzbudzanie w każdym z nas pozytywnych emocji. Bo jak powiedział Marcel Proust – Życzliwość trudno oddać, ponieważ zawsze wraca.

Ciepłe słowa, miłe gesty, szczery uśmiech, serdeczne pozdrowienia nic nas nie kosztują, a wywołują wiele radości na twarzy drugiej osoby. Świadczą o naszej empatii i miłym usposobieniu, serdecznym nastawieniu do świata i ludzi. Przedszkolaki, z „Trójki na zakręcie”, także obchodziły dzień życzliwości, dobrych uczynków i pozdrowień. Hasłem przewodnim tego dnia było przysłowie „Uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi”.

W ramach zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak można okazywać życzliwość na co dzień, co to znaczy przekazywać sobie dobrą energię, kto to jest osoba empatyczna. Wszystkie dzieci otrzymały odznakę osoby życzliwej, a każda grupa specjalny dyplom. Tego dnia przedszkolaki przygotowały także samodzielnie wykonane „DRZEWKA ŻYCZLIWOŚCI”, które zostały przekazane zaprzyjaźnionym instytucjom oświatowym na terenie naszego miasta. Obdarowane zostały: Grupa „Maleństwa” Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej, Filia nr 3 Grupa „Kubusie Puchatki” Żłobek Żółwik oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej, Grupa „Tygrysy” Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Grupa „Mądre Sowy” Dom Tradycji Ludowej w Starej Wsi.

Łęczna 18 grudnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677