Dwóch 17-latków będzie odpowiadało za zniszczenie mienia i groźby karalne. Wybili szyby w audi. Podobno z zemsty. Już usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w Łęcznej. Przed godziną 20.00 właściciel pojazdu marki Audi A3 zawiadomił mundurowych, że grupa osób niszczy mu pojazd. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze zastali 20 - letniego pokrzywdzonego oraz zaparkowany uszkodzony pojazd. Auto posiadało m.in wybitą tylną szybę, liczne zarysowania i wgniecenia.

Z relacji właściciela wynikało, że podróżował wraz ze swoją koleżanką, a potem zaparkował auto na poboczu ulicy. Kiedy wysiedli z pojazdu, zauważył grupę osób, która zbliża się w ich kierunku. Mężczyzna wsiadł wówczas do auta. Wtedy mężczyźni zaczęli niszczyć jego auto przy pomocy pałek teleskopowych i pałek typu tonfa, a także kostką brukową. Ponadto pod jego adresem padły obelgi i groźby – opisuje asp. Magdalena Krasna.

Na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali sprawców. Okazali się nimi dwaj 17 – letni mieszkańcy Łęcznej. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani w poniedziałek. Jeden z nich przyznał, że przyczyną takiego zachowania była zemsta za rozpowiadanie na jego temat nieprawdziwych informacji.

- Nastoletni sprawcy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, narażenia pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z wybrykiem chuligańskim. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych – informuje policja.

Straty zostały oszacowane na kwotę 3 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującym prawem zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na występek o charakterze chuligańskim decyzją sądu kara może zostać zwiększona o połowę.

Łęczna 13 stycznia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876