Policjanci z łęczyńskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa na portalu aukcyjnym. Sprzedająca zawierzyła potencjalnemu klientowi, wypełniała jego instrukcje i zamiast zarobić na sprzedaży wózka dziecięcego, straciła z konta 4500 złotych.

W niedzielę 21 lutego na łęczyńską komendę zgłosiła się 33 – letnia mieszkanka powiatu, która poinformowała, że padła ofiarą internetowego oszusta. Kobieta na jednym z portali aukcyjnych wystawiła na sprzedaż wózek dziecięcy. Wyceniła go na 800 zł. Za pośrednictwem popularnego komunikatora skontaktował się z nią potencjalny klient zainteresowany kupnem. Następnie kobieta na swojego maila otrzymała link.

Niczego nie podejrzewająca 33-latka weszła w ten link. Przekonana, że jest na stronie serwisu, w którym wystawiła przedmiot, wykonywała krok po kroku wszystkie polecenia. Wpisywała dane wrażliwe dotyczące swojej karty płatniczej i zatwierdzała. Jak się potem okazało z konta kobiety zniknęło 4500 złotych.

Pokazuje to, że oszuści szukają potencjalnych ofiar nie tylko wśród robiących zakupy w Internecie, ale i sprzedających. Dlatego podstawową zasadą jest rozliczanie się bezpośrednio przez dany portal lub przelewami czy gotówką. Sprzedając coś nie podajemy danych swojej karty czy loginów i haseł do własnego konta. Uczciwemu kupującemu to niepotrzebne.

Łęczna 22 lutego 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876