Łęczyńscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej. 32–latek oraz jego o 2 lata starszy kompan z terenu jednej z firm w gm. Milejów ukradli akumulatory. Odjeżdżając z miejsca zdarzenia potrącili autem pracownika firmy, który chciał uniemożliwić im ucieczkę.

Do zdarzenia doszło 11 lutego. Około godziny 5 na teren jednej z firm w gminie Milejów przyjechało skodą dwóch mężczyzn. Zaparkowali pojazd na placu, po czym do bagażnika załadowali znajdujące się tam akumulatory. Kiedy jeden z pracowników zauważył kradzież, wówczas mężczyźni wsiedli do pojazdu. Pracownik próbował uniemożliwić ucieczkę i stanął im na drodze. Jednak kierowca skody nie zatrzymał się i przejechał samochodem po jego nodze. Na szczęście pracownik nie odniósł poważnych obrażeń. Jak się okazało, mężczyźni ukradli cztery akumulatory o wartości 1800 złotych.

Funkcjonariusze po przeprowadzeniu szeregu czynności ustalili dane personalne osób, które brały udział w zdarzeniu. Okazali się nimi 32 – letni mieszkaniec Lublina oraz 34 – letni mieszkaniec Lubartowa. Policjanci zatrzymali ich w miniony wtorek.

Jak ustalili funkcjonariusze, pojazdem podczas tego zdarzenia kierował 32 – latek i to on potrącił pracownika firmy. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj do prokuratury doprowadzony został jego 34 - letni kompan. On z kolei usłyszał zarzut kradzieży. Decyzją prokuratora trafił pod dozór policji. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Łęczna 25 lutego 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677