Jeszcze tylko przez miesiąc będzie funkcjonowała wypożyczalnia samochodów na minuty i doby z możliwością pozostawienia auta w strefie w Łęcznej. Firma Panek wycofuje się z miejscowości, w których nie zdobyła wystarczającej popularności czyli z tych gdzie rzadko wypożyczano auta i nieczęsto w nich kończono podróż. W naszym województwie, oprócz Łęcznej wyłączone zostaną strefy w Biłgoraju, Kraśniku i Lubartowie.

Czas pokazał, że nie we wszystkich 250 strefach w Polsce korzystano z usług CarSharing tak często, jak w innych, a były i takie, do których zaglądano niezwykle rzadko - wyjaśnia firma Panek.

Zamknięcie poszczególnych stref nie oznacza, że nie będzie można do nich podróżować samochodami na wynajem, ale nie możemy już pozostawić w tych miejscowościach auta, kończąc odpłatny okres wypożyczenia. Strefa Panek działała w Łęcznej od października 2020 roku, a zamknięta zostanie w Łęcznej z dniem 6 maja 2021.

Panek CarSharing to największy pod względem liczby samochodów i lokalizacji system car-sharing w Polsce, działający do niedawna na terenie ponad 250 miast. Firma rozpoczęła działalność, kiedy 9 lipca 2017 roku na warszawskie ulice wyjechało 300 egzemplarzy Toyoty Yaris z silnikiem hybrydowym. Firma oferuje bezobsługowy wynajem samochodów na minuty i doby w trybie niestacjonarnym.

Firma szybko rozpoczęła ekspansję terytorialną uruchamiając w listopadzie 2018 roku strefę wynajmu oraz samochody Toyota Yaris (w liczbie 100 sztuk) w Lublinie. Panek CarSharing otwierając strefę w Lublinie udostępnił swoim klientom możliwość jednokierunkowych przejazdów pomiędzy dotychczasową strefą w Warszawie i nowo otwartą w Lublinie, w efekcie czego wynajem samochodu rozpoczęty w jednej lokalizacji mógł zostać zakończony w innej bez dodatkowych opłat. W drugiej połowie 2019 roku otworzyła strefy w kolejnych lokalizacjach – w Trójmieście, w Krakowie i we Wrocławiu. W maju 2020 roku Panek CarSharing zdecydował się na udostępnienie usługi w kolejnych lokalizacjach, w efekcie czego usługa działa w ponad 150 miastach, umożliwiając dostęp do car-sharingu w każdym mieście w Polsce o populacji powyżej 40 tysięcy mieszkańców.

W październiku 2020 roku przedsiębiorstwo dokonano kolejnej ekspansji swojej sieci, otwierając kolejne kilkadziesiąt lokalizacji, dzięki czemu usługa Panek CarSharing dostępna była w 250 lokalizacjach i jednocześnie w każdym polskim mieście o populacji powyżej 20 tysięcy mieszkańców (m.in. w Łęcznej). Aktualna rzeczywistość koryguje te ambitne plany.

Panek CarSharing posiada 2000 samochodów o napędzie: spalinowym (Fiat 500, Seat Arona, Mercedes GLA), hybrydowym (Toyota Yaris, Toyota Corolla, Toyota C-HR) oraz elektrycznym (Nissan Leaf i Renault Zoe, Smart EQ i Jaguar I-Pace). Od 2018 roku, w usłudze udostępniane są również pojedyncze egzemplarze klasyków motoryzacji. Flota klasyków składa się następujących samochodów: Polonez Caro, Fiat 126p, Fiat 125p, Syrena 105, Trabant, Pontiac Trans-Am, Chevrolet Corvette, Jeep Wrangler, Lexus RC, BMW i8, Bentley Continental GT.

Łęczna 7 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677