7 kwietnia pod obrady sesji Rady Miejskiej w Łęcznej trafił projekt uchwały w sprawie stwierdzenia wyboru wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Łęcznej w wyborach uzupełniających. Wieczny kandydat na burmistrza Mariusz Fijałkowski znów przegrał wybory, tym razem na wiceprzewodniczącego rady, do tego z kolegą – z tego samego komitetu wyborczego Lepsza Łęczna – Zbigniewem Łagodzińskim.

Od śmierci Andrzeja Grzesiuka, jedno ze stanowisk wiceprzewodniczącego rady miejskiej pozostawało nieobsadzone. Zgodnie ze statutem, który jednoznacznie określa liczbę wiceprzewodniczących, radni przystąpili do wyboru nowego wiceprzewodniczącego. Zgłoszono kandydatury radnych Mariusza Fijałkowskiego i Zbigniewa Łagodzińskiego.

Chociaż radni dosyć dobrze się znają, to radny Grzegorz Pelica nie odmówił sobie zapytania Mariusza Fijałkowskiego o jego przemiany ideowe – od działacza lewicy, przez stworzenie własnego ugrupowania Lepsza Łęczna, do aktualnego popierania i współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. Radny Fijałkowski tłumaczył, że zmiana wynikała z braku zgody na sposób rządzenia u swoich byłych współpracowników.

Swoją kandydaturę przedstawił też Zbigniew Łagodziński. Mówił o początkach swojej pracy w kopalniach lubelskiego zagłębia węglowego, działalności w NSZZ "Solidarność". Przypomniał o pełnieniu funkcji ławnika Sądu Rejonowego w Lublinie. Dla Łagodzińskiego to już kolejna kadencja radnego, jak też bycia przewodniczącym m.in. komisji rewizyjnej oraz wiceprzewodniczącym rady.

W tajnym głosowaniu kandydaturę radnego Mariusza Fijałkowskiego poparło 10 radnych. Jego kontrkandydat, radny Zbigniew Łagodziński uzyskał 11 głosów.

Po wyborze na wiceprzewodniczącego Zbigniew Łagodziński podziękował za zaufanie. Zadeklarował też współpracę z władzami miasta, wszystkimi komisjami rady, z sołtysami, mieszkańcami gminy oraz posłami PiS. Tak, aby „wszystkie pieniądze, które napływają z zewnątrz były wykorzystane dla dobra mieszkańców gminy Łęczna” - powiedział Łagodziński.

We wcześniejszym głosowaniu wybrano nowego przewodniczącego komisji rolnictwa, po uprzednim odwołaniu z tej funkcji radnej Teodozji Syty (11 głosów za, 7 przeciw, 2 wstrzymujących się). Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami nowym przewodniczącym został Piotr Kotuła (12 głosów za, 4 przeciw i 5 wstrzymujących się).

Łęczna 8 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677