10 maja br. Zespół Szkół w Ludwinie przeprowadził Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II dla szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Łęczyńskiego, którego inspiracją była beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła II. Konkurs przebiegał pod hasłem: „Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do mnie”. Jego tematyka obejmowała List do młodych Jana Pawła II oraz Jego Orędzia na Światowe Dni Młodzieży. Literatura konkursu miała na celu uwrażliwiać młodych ludzi, na skierowane do nich, ponadczasowe wartości płynące z nauczania Wielkiego Polaka.

Konkurs otworzyła dyrektor ZS w Ludwinie p. Magdalena Dyndur słowami: Jestem przekonana, że przygotowując się do konkursu złożyliście hołd osobie Jana Pawła II, głoszonej przez Niego nauce oraz świadectwu Jego życia.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Łęczyńskiego. Spotkanie uatrakcyjnił poczęstunek oraz prezentacja multimedialna na temat Światowych Dni Młodzieży. Atmosfera spotkania zintegrowała jego uczestników, a organizatorzy zobowiązali się do corocznego kontynuowania konkursu o bł. Janie Pawle II.

Największą ilość punktów, uprawniającą do zajęcia 1, 2 i 3 miejsca otrzymały następujące osoby:

1 miejsce: Ewa Marcinek z Zespołu Szkół w Ludwinie,

2 miejsce: Ilona Marcinek z Zespołu Szkół w Ludwinie,

3 miejsce: Bartkowicz Karolina z Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach oraz Joanna Chmielewska z Zespołu Szkół w Ludwinie.

Jury konkursowe obradowało w składzie: s. Anna Puton, p. Kamilla Steciuk i ks. Paweł Grzebalski. Koordynatorką konkursu była p. Renata Gozdołek.

Konkurs JP II w Ludwinie

Konkurs JP II w Ludwinie

 

Konkurs JP II w Ludwinie

Konkurs JP II w Ludwinie

Konkurs JP II w Ludwinie

Konkurs JP II w Ludwinie

 

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876