Dzisiejszej nocy łęczyńscy policjanci w odstępie zaledwie trzech godzin zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania, zaś drugiemu mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Jako pierwszy, na ulicy Chełmskiej w ręce łęczyńskich mundurowych wpadł 38–latek z Łęcznej. Kierujący pojazdem Citroenem Xsara został poddany badaniu na trzeźwość, które wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Przy sprawdzaniu wymaganych dokumentów okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień wymaganych do kierowania pojazdami, dowodu rejestracyjnego i obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu. Popełnione przez niego przestępstwa zagrożone są karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Drugi z kierujących, który jechał na „podwójnym gazie” zatrzymany został w Łęcznej na ul. Wojska Polskiego. Mundurowi poddali 40-letniego mieszkańca Łęcznej, który kierował samochodem marki Opel Astra rutynowemu badaniu na trzeźwość. Wydmuchał niecałe pół promila alkoholu – co zgodnie z przepisami oznaczało, że popełnił wykroczenie kierowania pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mu za pokwitowaniem prawo jazdy. Popełnione przez niego wykroczenie zagrożone jest karą aresztu lub grzywny.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876