Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie i uciekał przed policją. Został zatrzymany po zjechaniu z drogi publicznej na teren swojej posesji.

Do zdarzenia doszło 21 lutego przed godz. 17.00 w miejscowości Ciechanki Krzesimowskie. Łęczyńscy policjanci zwrócili uwagę na jadący pojazd marki Opel z wybitą tylną szybą. Obserwując styl jazdy kierującego funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że kierujący może być na po alkoholu. Kierujący na widok radiowozu zaczął przyspieszać celem uniknięcia kontroli drogowej. Policjanci używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych podjęli pościg za podejrzanym kierującym. Do pościgu dołączył również drugi patrol poruszający się nieoznakowanym radiowozem.

Kierujący samochodem marki Opel zjechał z drogi publicznej na swoją posesję, gdzie ugrzązł w błocie. Następnie siedzące w aucie osoby zaczęły się rozbiegać i uciekać. Kierującym oplem okazał się 26-latek. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na okres 15 lat.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876