Lubelski Węgiel Bogdanka S.A zdecydowała o wsparciu walki z koronawirusem kwotą pół miliona złotych.

We współpracy z Urzędem Wojewódzkim firma przekaże darowizny rzeczowe instytucjom z terenu województwa lubelskiego, które są zobowiązane do zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedniego leczenia mieszkańców. Decyzja uzupełnia działania Grupy Enea, w skład której wchodzi Lubelski Węgiel Bogdanka, która już wcześniej zadeklarowała przekazanie 2,1 mln złotych na wsparcie szpitali, walczących z koronawirusem. Darowizna rzeczowa przeznaczona zostanie na cele związane z zapewnieniem odpowiedniego funkcjonowania służb pomocowych zarówno tych zajmujących się opieką nad pacjentami zarażonymi koronawirusem, jak i tych specjalizujących się w profilaktyce zdrowia publicznego - czytamy w komunikacie na facebooku LW Bogdanka S.A.

Włączamy się lokalnie do ogólnopolskiej akcji pomocowej, jaką realizuje Grupa Enea, której częścią jest nasza kopalnia. Ściśle współpracujemy z Wojewodą Lubelskim, który ma najaktualniejszą wiedzę o potrzebach, jakie pojawiły się w ostatnim czasie w ośrodkach przyjmujących pacjentów zakaźnych oraz w oddziałach Sanepidu – powiedział Artur Wasil, Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A. – Dzięki współpracy z władzami regionu oraz zaangażowaniu naszej fundacji korporacyjnej, „Solidarni Górnicy” pomoc trafi szybko we właściwe miejsca – dodał prezes Wasil.

Łęczna 3 kwietnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677