Nauka jazdy na własną rękę samochodem zakończyła się w krzewach i ogrodzeniu posesji jednego z mieszkańców Łęcznej. Nie dość, że 26-letni kierowca nissana nie posiadał uprawnień do kierowania to jeszcze miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Młody mężczyzna naukę jazdy zorganizowaną na własna rękę zakończył w na terenie posesji jednego z mieszkańców Łęcznej. Po godzinie 22:00 zgłaszający usłyszał donośny hałas dochodzący z terenu jego posesji. Jak się okazało w jego ogrodzenie wjechał pojazd marki nissan, uszkadzając 15 krzewów, 3 metalowe słupki i 4 metalowe przęsła ogrodzeniowe. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, jednak mundurowi szybko dotarli do auta i zabezpieczyli pojazd sprawcy.

W trakcie wykonywanych czynności przez łęczyńskich policjantów do komendy zgłosił się podejrzany, który przyznał się, że wypił kilka piw i podczas nauki jazdy samochodem wjechał w ogrodzenie posesji. Badanie wykazało, że 26-latek ma ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca nissana swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem wpakował się w niezłe tarapaty. Będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości, bez stosowanych uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej, podczas której uszkodził ogrodzenie i krzewy powodując straty w mieniu właściciela w wysokości co najmniej 4 tys. złotych.

Łęczna 11 września 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876