W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej odbyła się uroczysta zbiórka. Nowo przyjęci funkcjonariusze złożyli ślubowanie, które przyjął inspektor Paweł Paździor Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej. Młodzi adepci już wkrótce rozpoczną szkolenie, po którym wrócą do Łęcznej.

"Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia ...” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do służby policjant. Podczas uroczystej zbiórki, te słowa wypowiedziało dwóch nowych funkcjonariuszy, którzy zasilą szeregi łęczyńskiej jednostki.

Policjantów przywitał w szeregach służby inspektor Paweł Paździor Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa uroczystość miała skromniejszy charakter i odbywała się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Osobiście wydaje mi się, że treść tej przysięgi na transparentach powinni nieść uczestnicy „Strajku kobiet” bo wydaje się, że atakujący ich tam policjanci zapomnieli o swojej własnej przysiędze. Jak stwierdzają bowiem polskie sądy, w ponad 90 proc. spraw policjanci na manifestacjach działają poza prawem, a nawet wbrew polskiemu prawu i Konstytucji RP.

Łęczna 4 lutego 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677