Urząd miejski w Łęcznej podpisał 15 lutego umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Lubartów S.A. – zwycięzcą przetargu na budowę przedłużenia ulicy Wierzbowej, która połączy osiedle Bobrowniki z Pasternikiem.

Do przetargu stanęły cztery firmy i jak wynika z dostępnych informacji wybrano przedsiębiorstwo, które zaoferowało najniższą cenę. Ma ono zbudować drogę za 4,2 mln zł, a jak pamiętamy miasto na inwestycję przeznaczyło wstępnie 5,2 mln zł.

Wykonawca został już wprowadzony na teren budowy i jeśli nie przeszkodzi pogoda prace zostaną rozpoczęte w marcu. Natomiast do użytku droga ma być oddana w listopadzie 2017 roku. Wykonawca ma objąć inwestycję 6-letnią gwarancją.

Największa tegoroczna inwestycja ma dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Nowa droga będzie mieć 1895 m. Do zbudowania są dwa odcinki – jeden od pętli autobusowej przy ulicy Wierzbowej do ulicy Wyszyńskiego, drugi od ulicy Krasnostawskiej do Przemysłowej. Droga ułatwi mieszkańcom osiedla Bobrowniki komunikację ze szpitalem. Przy jezdni powstanie ścieżka rowerowa, oświetlenie a także nowe miejsca parkingowe.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876