Metalowe kręcone schody, hydrofory, świerk, czy dwie 150 kilogramowe rozpory budowlane – to łupy, które stały się celem 29-letniego mieszkańca pow. lubartowskiego. Mężczyzna pod osłoną kilku nocy ukradł te przedmioty z prywatnych lubelskich działek i placów budowy.

Na trop złodzieja wpadli policjanci z V komisariatu w Lublinie. Od pewnego czasu otrzymywali zgłoszenia o przypadkach kradzieży różnych przedmiotów, do których dochodziło m.in. w rejonie placów budowy, czy prywatnych posesji w stolicy województwa.

Z jednego zawiadomienia wynikało, że ktoś pod osłoną nocy zdemontował metalowe kręcone schody spod prywatnej firmy. Innej nocy złodziej razem z korzeniami wykopał świerk, który rósł w rejonie budowy drogi. Z innej budowy, także nocą, sprawca ukradł dwa metalowe dosyć ciężkie, bo ważące 150 kilogramów, rozpory. Właściciel jednej z posesji zgłosił natomiast kradzież wodnego skutera, wraz z przyczepką, na której się znajdował. Również i hydrofory warte 10 tys. zł. padły łupem nocnego złodzieja.

Pomimo, że każdy z przypadków kradzieży był inny, prowadzący powyższe sprawy kryminalni, zaczęli podejrzewać, że za tymi dosyć nietypowymi przestępstwami może stać jedna i ta sama osoba. W końcu policjanci z „piątki” pojechali na teren powiatu lubartowskiego, bo tam prowadziły tropy. Przeszukanie jednej z posesji rozwiązało zagadkę nietypowych kradzieży z Lublina.

Na należącej do 29-latka działce mundurowi znaleźli niemal wszystkie skradzione przedmioty: metalowe schody zamontowane wewnątrz domu, świerk rosnący przed domem, rozpory i hydrofory. Z kolei skradziony przez niego skuter i przyczepkę, stróże prawa odnaleźli kilkadziesiąt kilometrów dalej, u jego znajomego. Cały, warty łącznie 50 tys. zł sprzęt został odebrany 29-latkowi, zaś on sam trafił do policyjnego aresztu.

30 czerwca 29-latek był przesłuchiwany na V komisariacie. Policjanci ustalili, że prowadzący własną działalność gospodarczą mężczyzna, w łatwy sposób, chciał zdobyć, to czego potrzebował do swojego domu. Kradł akurat to, co zwracało jego uwagę i wydawało mu się potrzebne. Kradziony łup wywoził samochodem. Jak jednak przyznał policjantom mężczyzna, w tym przestępczym działaniu zachował się „honorowo”, gdyż nie okradał tych, u których pracował, tylko ich sąsiadów.

29-latek łącznie usłyszał pięć zarzutów kradzieży. Został doprowadzony do prokuratury. Na poczet przyszłych kar zostały zabezpieczone od niego pieniądze w kwocie 3 tys. zł. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876